U okršaju posljednjih dvaju pobjednika Cope Libertadores aktualni je prvak Santos s 3:1 pobijedio svoga prethodnika na tronu Internacional. S tri je pogotka ponovno blistao Neymar.

8.3.2012.
10:25

Trenutno najtalentiraniji brazilski nogometaš doveo je Santos u vodstvo u 18. minuti s bijele točke. U 54. minuti je uzeo loptu na svojoj polovici terena i onda projurio do suparničkoga gola. Nije ga uspio zaustaviti nijedan gostujući branič, a na kraju ni vratar Muriel. Gotovo identičnu stvar Neymar je napravio i 11 minuta kasnije, zaključivši hat-trick. Minutu prije toga je na 2:1 smanjio još jedan brazilski reprezentativac, Leandro Damiao.

Santos je tako nakon poraza od The Strongesta u Boliviji, u 2. kolu skupine 1 došao do prve pobjede, a tri boda nakon dva kola ima i Internacional.

Fluminense je u skupini 4 kao gost svladao Boca Juniorse s 2:1. Brazilski je klub poveo u desetoj minuti nakon što je Fred glavom smjestio u mrežu loptu koju je iz slobodnog udarca nabacio bivši veznjak Porta, Chelseaja i Barcelone, Deco. Leandro Somoza je izjednačio u 47. minuti, ali samo osam minuta kasnije Deco je postigao pobjednički pogodak za Fluminense.

Sjajnu večer za Brazilce zaključio je Corinthians koji je u skupini 6 bio bolji od paragvajskog Nacionala s 2:0.