POTOP HRVATA U NBA LIGI: / Bogdanović i Hezonja briljirali u porazima, LeBronov LA izgubio u velikoj drami, Dončić opet oduševio

James još uvijek nije upisao pobjedu u dresu Lakersa.

23.10.2018.
8:39
Screenshot

Sva četvorica hrvatskih košarkaša koja su se našla na NBA parketima u noći s ponedjeljka na utorak upisala su poraze. Bojan Bogdanović i Mario Hezonja bili su među najboljima u redovima Indiane Pacersa, odnosno New York Knicksa, dok su Dragan Bender i Ivica Zubac imali nezapažene uloge u svojim momčadima.

Milwaukee Bucksi dominirali su cijelim susretom protiv Knicksa na krilima sjajnog Antetokounmpoa. Grk je predvodio momčad s 31 poenom, četiri asistencije i ukupno 15 skokova.

Atraktivne akcije

Kod Knicksa je najbolji bio Hardway (4 poena), a iza njega su ostali Burke (19 poena) te Hezonja s 18 poena, tri asistencije i ukupno četiri skoka u pola sata provedenih na parketu. U nekoliko navrata oduševio je publiku. Susret na kraju završio rezultatom 124-113.

Bogdanović je pak uz Oladipa (20 poena) bio najučinkovitiji u redovima Indiane, međutim niti njegovih 20 koševa i pet skokova u 36 minuta na parketu nisu im pomogli da dođu do pobjede te su izgubili s 101-91.

Aktualni NBA prvaci Golden Stata Warriorsi slavili su protiv Phoenix Sunsa 123-103. Najoblji u redovima pobjednika bio je Curry s 29 poena, osam asistencija i četiri skoka. Bender je odigrao tri minute te je upisao jedan skok.

Baš kao i Zubac u dramatičnoj utakmici između LA Lakersa ui San Antonio Spursa (142-143). Spursi su došli do velike pobjede u produžecima pogotkom Patty Millsa sedam sekundi prije isteka vremena.

Dalekometna trica

Gosti su vodili i u regularnom dijelu susreta, a produžetke je dalekometnom tricom tri sekunde prije kraja osigurao LeBron James. U nastavku je pak još jednom imao priliku za preokret, ali ovaj put nije išlo.

Sjajni Dončić

Utakmicu je završio s 32 poena i 14 asistencija te osam skokova. Najučinkovitiji bio je Kuzma s 37 poena, tri asistencije i osam skokova, dok su Spurse predvodili Aldridge s 37 i DeRozan s 32 poena. Zubac je u manje od pet minuta upisao tek jedan skok.

Slovenski košarkaš Luka Dončić 19-godišnji u trećem nastupu otkako je u Dallasu predvodio je momčad do pobjede nad Chicago Bullsima 115:109 Bio je drugi strijelac i prvi dodavač momčadi s 19 poena i šest asistencija.

NBA rezultati, 22.10.

Milwaukee - New York 124-113 (M. Hezonja 30 min, 18 k, šut 8/16, 4 s, 3 a, 2 ol) Minnesota - Indiana 101-91 (B. Bogdanović 35 min, 20 k, šut 8/12, 5 s) Golden State - Phoenix 123-103 (D. Bender 2 min, 1 s) LA Lakers - San Antonio 142-143 (produžetak) (I. Zubac 4 min, šut 0/1, 1 s, 1 bl) Dallas - Chicago 115-109 Boston - Orlando 90-93 Toronto - Charlotte 127-106 Portland - Washington 124-125 (produžetak) Utah - Memphis 84-92