Sjajna Bojana savladala Karolinu Voznijacki

U narednom kolu Bojana Jovanvski se sastaje sa Jelenom Janković

14.5.2013.
14:30

Srpska teniserka Bojana Jovanovski priredila je veliko iznenađenje u prvom kolu WTA turnira u Rimu, pošto je savladala Karolinu Voznijacki iz Danske sa 2:6, 6:4, 7:6.

U narednoj rundi Bojanu očekuje okršaj sa Jelenom Janković koja je na startu takmičenja nadigrala Bugarku Cvetanu Pironkovu rezultatom 2:0 (6:3, 6:0).

Prvi deo igre protekao je u dominaciji nekada najbolje teniserke sveta koja je povela 4:0 i do kraja rutinski osvojila set. Ipak, u nastavku meča Bojana je pored slabijeg servisa i nekoliko razmeni brejkova uspela da osigura izjednačenje.

U odlučujućem setu Dankinja je ponovo stekla visoku prednost, ali je srpska teniserka nakon medicinskog tajm-auta imala snage da se vrati u meč. Voznijacki je bila blizu pobede i u taj-brejku, pošto je imala vođstvo od 5:2. Međutim, još jednom je do izražaja došla Bojanina hrabrost i upornost, koja je napadačkom igrom došla do velikog trijumfa.