Panathinaikos ostao korak prekratak u Moskvi

Košarkaši CSKA-a tek su nakon produžetka došli do pobjede protiv Panathinaikosa (77-74) u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Eurolige.

16.4.2014.
20:38

Namučio se ruski klub puno više no što se očekivalo. Moskovljani su ove sezone u Euroligi izgubili samo jednu utakmicu na svome parketu i to još u prvom krugu, a malo je nedostajalo da im ove srijede "zapapri" grčki velikan. CSKA se na koncu ipak iščupao i sada mu do Final Foura nedostaju još dvije pobjede. Druga je utakmica na rasporedu u petak, također u Moskvi.

U ovom je dvoboju CSKA u jednom trenutku druge četvrtine vodio s 31-18, a na poluvrijeme je otišao s prednošću 40-33. No, nastavak je donio buđenje gostiju koji su smanjili zaostatak u trećoj dionici, a potom u završnoj i poveli. Manje od tri minute prije kraja su imali prednost 67-62, ali nisu izdržali.

Na krilima Sonnyja Weemsa domaći su izborili produžetak (72-72), a onda u dodatnom vremenu ipak došli i do pobjede. Poveli su Grci u produžetku sa 74-72, ali onda do kraja više nisu postigli ni koš.

Weems je zaključio utakmicu s 21 košem, šest skokova i pet asistencija, Viktor Hrjapa je dodao 17 koševa i 11 skokova, a Kyle Hines 15 poena i osam uhvaćenih lopti. Kod gostiju su po 14 koševa ubacili Jonas Mačiulis i Stephane Lasme, a naš je Roko Ukić proveo na parketu 17 i pol minuta, te ostvario učinak od dva koša (dvice 1-4, trice 0-2), tri skoka i jedne asistencije.

Na nevjerojatan su način košarkaši Armani Milana ostali bez pobjede protiv Maccabija u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Eurolige.

Samo dvije minute prije kraj osnovnog dijela utakmice Milano je imao prednost 84-72! Činilo se da je pobjednik odlučen, ali Maccabi je napravio seriju 15-3 i odveo utakmicu u produžetak (87-87). Keith Langford je sekundu prije kraja, pri vodstvu gostiju 87-86, imao dva slobodna bacanja, ali je pogodio samo jedno. Produžetak je ponudio neizvjesnost, ali Maccabi se pokazao spretnijim i došao do vrijedne pobjede 101-99. Za prolaz na Final Four, koji se igra baš u Milanu, morat će ostvariti još dvije, a prva prilika je već u petak, ponovno u Italiji.

Ricky Hickman je za ''ponos Izraela'' postigao 26 koševa, po 17 su dodali Tyrese Rice i Sofoklis Schortsanitis, a naš je Andrija Žižić igrao manje od dvije minute, te upisao jedan skok. U sastavu Milana je Langford ubacio 18, a Samardo Samuels 17 koševa.

Euroliga, četvrtfinale, prve utakmice: Armani Milano - Maccabi 99-101, produžetak; Maccabi vodi u seriji s 1-0 CSKA - Panathinaikos 77-74, produžetak; CSKA vodi u seriji s 1-0