LUDNICA U BUNDESLIGI / Andrej Kramarić asistirao i drugu u nizu: Hoffenhaim slavio u spektakularnoj utakmici

Silvijo Maksan

Najviše voli raditi intervjue sa sportašima, odličan novinar i 'pravi terenac'

20.4.2024.
17:47

Andrej Kramarić, prvi strijelac hrvatske nogometne reprezentacije i udarni igrač Hoffenhaima, danas je asistirao Woutau Wenghorstau u 36. za vodstvo 1-0 protiv Borussije Monchengladbach. Susret je bio fantastičan, a završio je 4-3.

MAGLICA IGRAO ČITAVU UTAKMICU /

Važne pobjede Wolfsburga i Darmstadta, Majer bez nastupa

Sedam golova u srazu 30. kola, s Kramom kao jednom od centralnih figura na otvorenoj sceni, plijeni pažnju.

Kramarić je drugu utakmicu Bundeslige u nizu upisao asistenciju što mu nije uspjelo od travnja 2022. godine. Ovo mu je bila 53. asistencija, a ove je sezone na 11 golova i tri asistencije u svim natjecanjima, prema Transfermarktu.

Što se tiče događanja u ovoj ludoj utakmici, Hoffenhaim je ugostio Borussiju Monchengladbach, a nakon prvih 45 minuta utakmice rezultat je bio 1:1, jer je samo tri minute poslije Kraminog asista i pogotka Werghornsta, igrač Robin Hack izjednačio na 1-1.

Novo vodstvo Hoffenheimu donio je Grischa Prömel u 58. minuti, Ozan Kabak u 66. povisio je na 3-1, a u završnici je umalo uslijedio šokantni preokret.

Hack je kompletirao hat-trick s nova dva gola u 78. i 89. minuti, ali je u prvoj minuti nadoknade za veliko slavlje domaćih navijača zabio Anton Stach. Andrej Kramarić je igrao do 84. minute.

Hoffenheim je ovom pobjedom došao nadomak matematičke potvrde ostanka u ligi, a još ima šansu i za izlazak u Europu. Gladbachov ostanak u ligi još je neizvjestan. Andrej Kramarić najbolji je strijelac u povijesti Hoffenheima sa 126 golova u 280 utakmica.

Njemačka - 30. kolo
Koeln - Darmstad 0-2 (Klarer 57, Vilhelmsson 90+1)
Heidenheim - RB Leipzig 1-2 (Dovedan 69 / Šeško 42, Openda 85)
Hoffenheim - Borussia M. 4-3 (Weghorst 36, Promel 58, Kabak 66, Stach 90+1 / Hack 39, 78, 89)
Wolfsburg - Bochum 1-0 (Wind 43)