MAGLICA IGRAO ČITAVU UTAKMICU / Važne pobjede Wolfsburga i Darmstadta, Majer bez nastupa

Uzbudljivo je u Bundesligi

20.4.2024.
18:28

Nogometaši Wolfsburga s minimalnih 1-0 pobijedili su pred svojim navijačima Bochum i tako stigli u subotu poslijepodne do važne pobjede u borbi za ostanak u Bundesligi

LUDNICA U BUNDESLIGI /

Andrej Kramarić asistirao i drugu u nizu: Hoffenhaim slavio u spektakularnoj utakmici

Jonas Wind je u 43. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda, s kojima je Wolfsburg skočio na 13. poziciju pridruživši se skupini klubova s 31 bodom. Pet bodova manje ima Mainz na 16. poziciji, ali i utakmicu manje. Bochum je s 27 bodova ostao na 15. mjestu.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer ostao je bez nastupa u ovom dvoboju.

RB Leipzig je slavio na gostovanju u Heidenheimu s 2-1 i zadržao četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Benjamin Šeško je u 42. minuti pogodio za vodstvo gostiju. Nikola Dovedan je izjednačio u 69. minuti, a pobjedu momčadi iz Leipziga donio je Lois Openda u 85. minuti.

RB Leipzig ima 59 bodova, tri više i utakmicu više od dortmundske Borussije koja je na petoj poziciji. Bayern i Stuttgart bježe Leipzigu za četiri boda, uz utakmicu manje.

U dvoboju dvije momčadi sa začelja Darmstadt je pobjedom 2-0 u Koelnu poprilično naškodio domaćim izgledima za očuvanje mjesta u elitnom razredu njemačkog nogometa. Za tek treću pobjedu Darmstadta u ovoj sezoni golove su postigli Cristoph Klarer (57) i Oscar Vilhelmsson (90+1).

Hrvatski stoper Matej Maglica odigrao je cijelu utakmicu za gostujuću momčad.

Darmstadt sada ima 17 bodova, a Koeln je ostao na 22. Četiri boda više i utakmicu manje ima Mainz koji drži 16. poziciju, onu koja vodi u razigravanje za opstanak u Bundesligi.

Njemačka - 30. kolo
Koeln - Darmstad 0-2 (Klarer 57, Vilhelmsson 90+1)
Heidenheim - RB Leipzig 1-2 (Dovedan 69 / Šeško 42, Openda 85)
Hoffenheim - Borussia M. 4-3 (Weghorst 36, Promel 58, Kabak 66, Stach 90+1 / Hack 39, 78, 89)
Wolfsburg - Bochum 1-0 (Wind 43)