Hrvatska primila gol u posljednjoj sekundi, 40.000 navijača u transu!

Hrvatska nogometna reprezentacija je pred 40.000 gledatelja u Jeonju došla do velike pobjede. Igor Štimac jedva je skupio 16 igrača za utakmicu, a Hrvatska je svejedno slavila rezultatom 2:1.

10.9.2013.
11:01

Nakon beogradskog remija, Vatreni su otputovali u Južnu Koreju, a u Aziji je istrčala Hrvatska kakvu sasvim sigurno više nikad nećemo vidjeti na terenu. Još prije nekoliko tjedana najavljivalo se da će reprezentacija otputovati u najjačem sastavu, ali na kraju su se jedva skupili.

S pomlađenom i više-manje "rezervnom" momčadi Hrvatska je svladala neugodnog domaćina pogocima Domagoja Vide i Nikole Kalinića u razmaku od šest minuta drugog poluvremena. Nakon ne previše zanimljivih prvih 45 minuta, Koreja je bolje otvorila nastavak te bila opasnija reprezentacija, no Hrvatska je u 65. iskoristila prekid i povela s 1:0.

Ivan Rakitić je iz slobodnog udarca po sredini gola s nekih 35 metara ubacio loptu u peterac, gdje ju je glavom Leon Benko proslijedio do Domagoja Vide, a ovaj je, također glavom, poslao u mrežu za svoj prvi pogodak u nacionalnom dresu.

Šest minuta kasnije Ivan Perišić je nabacio u peterac s lijeve strane našeg napada, a loptu je, potpuno neometan, u mrežu pospremio Nikola Kalinić. Poraz je pogotkom u posljednjim minutama utakmice ublažio Keun-Ho Lee.